Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Борис Шкільні твори / За все відповідай у цім житті (за творчістю Б. Олійника) Шкільні твори


За все відповідай у цім житті (за творчістю Б. Олійника) Шкільні твориЩоденно, щогодинно, щомиті від дня свого народження і до самої смерті лю­дина стоїть перед вибором — як вчинити саме зараз. І від прийнятого нею рі­шення залежить не лише власне життя, а й життя рідних, близьких, знайомих, а іноді навіть незнайомих людей. Згадаймо народні казки, в яких на шляху ге­роя стоїть камінь. На ньому чітко написано, що трапиться, коли підеш наліво, направо чи вперед. У реальному житті все набагато складніше. Сам обираєш шлях і сам несеш відповідальність.

У своєму вірші «Вибір» Борис Олійник поділив людей на дві категорії.

Одні тихо пливуть за течією в бурхливих потоках буття. Такі люди не здатні вступати у двобій з обставинами. Вони ведуть тихе життя і так само тихо зникають, не залишивши по собі сліду: «чи жив, чи й не жив?» Може, це не так уже й погано? Гірше, коли людина заради якоїсь примарної слави або грошей здатна на підлість. Наприклад, боксер, рефері, секундант із твору «Ринг». Такі люди небезпечні, во­ни абсолютно безпринципні. Та найстрашніше те, що вони за гроші здатні забути про найдорожче — честь. А хто стане на її захист? Бездумний розбурханий натовп? Ні, він не здатен на це. Йому потрібні лише яскраві видовища. І лише одна-єдина людина з вірою в себе та триєдиного Бога вступить у двобій з підлістю, зрадою, корисливістю, бездушністю та захистить честь. Виявляється, що і один у полі воїн. На все життя вона залишиться вірною супутницею, підтримає у важку хвилину, не дасть оступитися чи втекти від відповідальності.

До іншої категорії людей належать ті, які не перетворюють життя на «тиху гавань». Вони не дозволяють обставинам керувати своїми вчинк....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 922


За все відповідай у цім житті (за творчістю Б. Олійника) Шкільні твори


   
Схожі твори