Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / Весілля — велична народна драма Твори з мови


Весілля — велична народна драма Твори з мовиТрадиційне народнопісенне й драматичне мистецтво українців має своє найвеличніше втілення — обрядове дійство під назвою “весілля”. У всіх регіонах України воно виконувалось у тій чи іншій формі, і відмінності мали яскравий місцевий колорит, притаманний тій чи іншій області.

У весіллі найцікаівішим передусім є те, що ця народна драма являє собою органічне поєднання досить різних обрядів. Воно супроводжується музикою, співом, учасники виконують діалоги й монологи тощо. Весілля можна роз­глядати як своєрідну енциклопедію українського фольк­лору. Дуже цікаво аналізувати цю драму з точки зору язич­ницьких вірувань: їх залишки можна спостерігати на кож­ному етапі дійства. Супроводжували весілля невеличкі народні оркестри.Народна драма виразно поділяється на дії. Перша дія — заручини. Вона відбувається задовго до самого весілля — за два-три місяці. Підготовка до весілля могла три­вати також досить довго. Потім молода з дружками, а молодий з боярами співаючи ходили селом і запрошували гостей на майбутнє весілля, яке планували на неділю.

Друга дія — випікання короваю. Кожний етап цієї роботи супроводжували співи. Жінки славили “золоті плечі” пічі, “сім курок”, вода “з семи криниць”, борошно “з семи хат” тощо. Випікали не тільки коровай, а й інші вироби з тіста, які були серед головних страв на весіллі.

Суботнього ранку скликали гостей для того, щоб вити гільце. Усі сідали за столом і з піснями прикрашали пло­дову або хвойну гілку спеціально заготовленими квітами, пучечками запашних трав, колоссям, кольоровими стрічка­ми тощо. Ц....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 13711


Весілля — велична народна драма Твори з мови


   
Схожі твори