Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / “Слово о полку Ігоревім” — шедевр давньоукраїнської літератури Твори з мови


“Слово о полку Ігоревім” — шедевр давньоукраїнської літератури Твори з мови“Слово о полку Ігоревім” — найвидатніший твір давньоукраїнської літератури, який разюче, відрізняється від пам’яток духовного письменства: на автора “Слова” вплинули твори світської літератури. Також відрізняється “Слово” і від літописів. Дехто з літературознавців та істориків вважає, що велике значення при створенні образного ряду цього твору мав вплив дохристиянських традиційних вірувань.

 

Цікаво, що “Слово о полку Ігоревім” оповідає про невдалий, навіть трагічний похід. Загрозливі віщування супроводжують приготування до походу: “Сонце йому тьмою путь заступало; ніч, стогнучи, йому грозою птиць збудила”, “Уже бо біди його птаство по дубах пильнує, вовки жах наводять по яругах, орли клектом на кості звірів зовуть”. Проте похід Ігоря триває. Перша битва була вдалою: військо Ігоря здобуло перемогу.

Автор “Слова” добре пам’ятає про “віки Трояна”, “літа Яросла­ва”, “походи Олегові”. І тим гірше йому було описувати жорстоку поразку русичів: “Никне трава жалощами, а дерево з тугою к землі приклонилось”.

 

Князівський розбрат став однією з причин поразки. Золоте слово сказав Святослав, який побачив віщий сон. Він звернувся до кожного князя особисто, нагадавши про колишні славні перемоги. Княгиня Ярославна, яка є у творі втіленням жіночності, плаче за своїм чоловіком, і плач її нагадує молитву. Ця частина “Слова” викликала чи не найбільшу увагу з боку перекладачів, поетів, художників. Княгиня звертається до стихійних сил природи, вимолюю­чи повернення Ігоря. Пронизливі й тоскні інт....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 10379


“Слово о полку Ігоревім” — шедевр давньоукраїнської літератури Твори з мови


   
Схожі твори