Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Сосюра Володимир Шкільні твори / Образ Івана Мазепи (За однойменною поемою В. Сосюри) Шкільні твори


Образ Івана Мазепи (За однойменною поемою В. Сосюри) Шкільні твориБагато творів української літератури потребують сьо­годні сучасного прочитання. І багато хто з відомих фі­гур української історії також потребує більш сучасного розуміння. Одна з них — гетьман Іван Мазепа.

Володимир Сосюра створив образ Івана Мазепи на своє власне розуміння, хоча й користуючись історичними документами. Власне, це образ погнобленої України, у якій зму­шений діяти відомий гетьман.

Німій, одуреній, забитій,

Невже не встать тобі від ран? —

так у вступі до поеми Сосюра звертається до України. Це — питання життя і смерті, і саме на це питання, я вважаю, намагається відповісти Іван Мазепа.Початок кар’єри гетьмана був досить типовий: “Мазепа  — писар курінний, юнак лукавий і хоробрий”. Володимир Сосюра досить відвертий, він не приховує свого авторського наміру:

Я серцем хочу показать

Страшну трагедію Мазепи.

Поет іде шляхом найсміливіших з авторів, розкриваю­чи перед читачем основний зміст образу Мазепи:

Любив Вкраїну він душею

І зрадником не був для неї.

Звичайно, Сосюрі було не обминути авторитета Пушкіна. Проте український поет обстоює власну точку зору, уда­ючись до полеміки з автором “Полтави”, яка червоною ниткою проходить крізь усю поему:

Пушкін, я тебе люблю,

Та істину люблю ще дужче!

Володимир Сосюра з полум’яною пристрастю любив Україну. Тому образ Мазепи — провідника ідеї незалеж­ної української держави — нагадує про трагедію всього українського народу. Цей народ за часів царя Петра І було пущено на гарматне м’ясо, ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1684


Образ Івана Мазепи (За однойменною поемою В. Сосюри) Шкільні твори


   
Схожі твори