Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Яновський Юрій Шкільні твори / Образ старої Половчихи (За новелою Ю. Яновського “Шаланда в морі”) Шкільні твори


Образ старої Половчихи (За новелою Ю. Яновського “Шаланда в морі”) Шкільні твориУсі новели в романі Юрія Яновського “Вершники” ма­ють художню завершеність і справляють враження, що автор намагався охопити якомога більше життєвих явищ за буремних часів революції. Але є в романі новела, яка про­сто вражає своєю досконалістю й глибиною народжуваних почуттів.

Десь там, далеко в морі, бореться з шаленою негодою ри­бальська шаланда. Десь там справжні чоловіки роблять свій нелегкий труд. Але в цей день негода розгулялася особливо люто: “Трамонтан дмухав з берегів, був місяць січень чи лютий, море замерзло на сотню метрів, на морі розходилися хвилі. У той час, коли чоловіки рибалять, здобуваючи на хліб для своєї родини, жінки чекають на них — така вже їх доля. Ось і стара Половчиха, дружина рибалки Мусія, чекає на свого чоловіка.

Автору вдалося показати всю епічну ве­лич цієї сцени: “На березі стояла Половчиха, одежа на ній віялась, мов на кам’яній, вона була висока й сувора, як у пісні”. Так, тільки в прибережних рибацьких селищах Ук­раїни можна почути ці пісні, тужливі й водночас перейняті надією на швидке повернення трудівників моря. Жінка нічим не виказувала своєї тривоги, але “її серце ладно було вискочити з грудей, а з моря йшли холод та гуркіт, море зажерливо ревло, схопивши її Мусія”.

На морі — майже Як на війні, особливо коли ти пли­веш не на сучасному сейнері, а на шаланді, і озброєний ти ще дідівськими снастями. Проте море не питає в рибалки, чи той готовий до боротьби зі стихією, доля шалено кидає шаланду з безстрашними чоловіками на борту. Усе це доб­ре розуміє досвідчена Половчиха. Вона готова чайкою по­летіти до свого чоловіка, допомогти йом....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1928


Образ старої Половчихи (За новелою Ю. Яновського “Шаланда в морі”) Шкільні твори


   
Схожі твори