Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / «Людина вчиться на помилках» Твори з мови


«Людина вчиться на помилках» Твори з мови«Людина вчиться на помилках» – кожному з нас добре відоме це прислів’я. Але хто з нас замислювався над тим, скільки змісту і скільки життєвої мудрості в цьому прислів’ї? Бо це ж і справді дуже вірно сказано. До жалю, ми влаштовані саме таким чином, що доки самі усього не побачимо, самі по потрапимо у скрутну ситуацію, майже ніколи не зробимо вірних для себе висновків.
Покоління змінюється поколінням, людські знання розвиваються в усіх напрямках, а ось життєвий досвід, незважаючи на епоху, набувається кожною людиною окремо, а її життєва мудрість з’являється лише після зроблених людиною багатьох проб та помилок. Це закон природи і ми нічого не можемо з цим зробити. Але ще кажуть, що розумна людина вчиться на чужих помилках, а дурна на своїх. І це й справді так.

Навіщо робити ті ж самі життєві помилки і потрапляти в ті ж самі неприємні життєві ситуації, в яких вже побували твої близькі або друзі? Але щоб такого не трапилось, треба дійсно бути розумною людиною і усвідомлювати, що який би ти розумний не був, самий цінніший для тебе досвід в любому випадку – це досвід інших людей, які пройшли набагато довший за твій життєвий шлях. Треба мати достатньо розуму, щоб не потрапити у халепу а потім не ламати голову, як з цієї халепи вибратися. А ось на власних помилках частіше всього вчаться ті, хто вважає себе неперевершеним знавцем життя та не замислюється над своїми вчинками і своїм майбутнім.
Однак з цього приводу можна і посперечатися, бо існує іще одне прислів’я, набуте життєвим досвідом багатьох поколінь людей. «Не позичай у сусіда розуму» – каже це прислів’я. Це позначає, що не треба пок....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 8697


«Людина вчиться на помилках» Твори з мови


   
Схожі твори