Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / «Життєвий вибір сучасної людини та її можливість зберегти свою індивідуальність» 2 варіант Твори з мови


«Життєвий вибір сучасної людини та її можливість зберегти свою індивідуальність» 2 варіант Твори з мовиКоли людина свідомо чи інтуїтивно вибирає собі в житті якусь мету, життєве завдання, вона разом з тим мимоволі дає собі оцінку. По тому, заради чого людина живе, можна судити і про її самооцінку – низьку або високу. Якщо людина розраховує придбати всі елементарні матеріальні блага, вона і оцінює себе на рівні цих матеріальних благ: як власника машини останньої марки, як господаря розкішної дачі, як частину свого меблевого гарнітура. Якщо людина живе, щоб приносити людям добро, полегшувати їхні страждання при хворобах, давати людям радість, то вона оцінює себе на рівні своєї людяності. Вона ставить собі мету, гідну людини. І тільки життєво необхідна мета дозволяє людині прожити своє життя з гідністю і отримати справжню радість.

 
 

Подумайте: якщо людина ставить собі завданням збільшувати в житті добро, приносити людям щастя, які невдачі можуть її спіткати? Не тому допомогти, кому слід було б? Але чи багато людей не потребують допомоги? Якщо ти лікар, то, може бути, поставив хворому неправильний діагноз? Таке буває навіть у найкращих лікарів.

Але в сумі ти все-таки допоміг більше, ніж не допоміг. Від помилок ніхто не застрахований. Але найголовніша помилка, помилка фатальна – неправильно вибране головне завдання в житті. Не підвищили на посаді – засмучення. Не встиг купити марку для своєї колекції – засмучення. У когось кращі, ніж у тебе, меблі або краща машина – знову прикрість, і ще й яка!

 

Ставлячи собі завданням кар’єру або накопичування, людина відчуває набагато більше прикрощів, ніж радощів, і ризикує втратити все. А що мо....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 6291


«Життєвий вибір сучасної людини та її можливість зберегти свою індивідуальність» 2 варіант Твори з мови


   
Схожі твори