Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Сковорода Григорій Шкільні твори / Байкар-просвітитель (За байками Г. Сковороди) Шкільні твори


Байкар-просвітитель (За байками Г. Сковороди) Шкільні твориригорій Савич Сковорода — видатний філософ-про­світитель, письменник XVIII століття. Слава цієї людини є не лише європейською, а й світовою. У найважчі часи, коли український народ був під гнітом царської Росії, своє місце Сковорода бачив серед погнобленого народу.

Байки Григорія Сковороди є своєрідним утіленням його філософського генію. Власне, саме життя надавало авто­рові теми для байок: природа людини сповнена вад, які треба виправляти. Жанр був популярним тому, що байка зрозуміла широкому загалу читачів. Зразком для Сково­роди були байки античних авторів, насамперед давньогрецького байкаря Езопа.

У 1769—1774 роках Сковорода склав близько трид­цяти байок, які ввійшли до відомої збірки “Басни Харьковскія”.

У байці “Пчела и Шершень” провідною є думка, що людина повинна жити за велінням природи, за покликанням»

“Скажи мені, Бджоло, чого ти така дурна? — запитав Шершень. — Чи знаєш ти, що плоди твоєї праці не стільки тобі самій, як людям корисні”. “Ти поважний дурень, пане раднику, — відповіла Бджола. — Ми народжені до збирання меду і не припинимо цього робити, доки Не помре­мо”. Сковорода назвав мораль байки “силою”. Автор за­значив, що Шершень є втіленням образу людей, які жи­вуть лише для того, щоб їсти й пити. Бджола, таким чином, уособлює трудівника, для якого робота є насолодою. Звичайно, трудівник живе за законами природи, він милі­ший для природи, а отже, і для людей.

 

“Кукушка й Косик” — дуже оригінальна байка, провідною в якій є думка про необхідність праці для вдоско­налення душі людини.


[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 10039


Байкар-просвітитель (За байками Г. Сковороди) Шкільні твори


   
Схожі твори