Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Стислі перекази (твори скорочено) / Екзюпері Антуан де Сент Стислі перекази (твори скорочено) / Маленький принц (скорочено) читати скорочено


Маленький принц (скорочено) читати скороченоПереказ:

Автор поділяє все суспільство на дорослих і дітей, і цей розподіл стосується не вікових особливостей людини. Головне — стосунки з оточуючим світом.

Для "дорослих" важливим є матеріальне, для "дітей" — духовне.

"Дорослі" не вміють фантазувати, втратили уяву, "діти" можуть у будь-якому предметі, явищі побачити незвичайне: так, як бачить Маленький принц на малюнку льотчика слона в удаві, хоча розумні "дорослі" — всього-навсього капелюх.

Дитячий малюнок, збережений льотчиком, є своєрідною "міркою" на щирість, незайманість людської душі.

Таке "випробування" малюнком проходить Маленький принц, що впав із неба в пустелю, де льотчик лагодив літак після катастрофи.

Але і сам дорослий проходить перевірку на "дитячість" і уяву: малює ящик, у якому знаходиться уявний баранець, якого так хотів мати Маленький принц.Поступово стає зрозумілим: льотчик і Маленький принц — люди, чиї душі налаштовані на щирість і вірність своїм ідеалам і моральним цінностям.

Кожного дня льотчик дізнається щось нове з обмовок Маленького принца: звідки хлопчик прибув на нашу планету, як подорожував.

Символічним є і розповідь про корисні трави та бур’яни. Вони, як люди — добрі та злі, їх теж не з першого погляду розрізниш. "Бур’яни" можуть виростати і в душі кожної людини, тому автор закликає пильніше і ретельніше боротися зі своїми "баобабами" — негативними рисами характеру.

Цитата:

І справді, на планеті Маленького принца, як і на всіх інших планетах, росли корисні трави і бур’яни. Отже, там є добре насіння корисного зілля і шкідливе насіння бур’янів. Але ж насіння невидиме. Воно спить, сховане в землі, д....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ] - [ 5 ] - [ 6 ]К-ть переглядів: 10461


Маленький принц (скорочено) читати скорочено


   
Схожі твори