Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Стислі перекази (твори скорочено) / Дюрренматт Фрідріх Стислі перекази (твори скорочено) / Гостина старої дами (скорочено) читати скорочено


Гостина старої дами (скорочено) читати скороченоТрагічна комедіяДія першаПодії п’єси відбуваються у містечку Ґюллен. Спочатку Гюллен зруйнований і занедбаний: неохайний будинок станції; заіржавілий семафор; напівздертий розклад потягів на. мурі; будка з череп’яним дахом та обшарпаними плакатами.

Такими ж неохайними і занедбаними виглядають п’ять чоловіків на станції. Один із них, маляр, малює транспарант «Ласкаво просимо, Клер!».

Четверо інших чоловіків сидять на лавці й розмовляють про минулий і нинішній стан свого містечка. З’ясовується, що «тільки й лишилося втіхи, що дивитися на потяг», але й ті, що раніше зупинялися в Гюллені, зараз проїжджають його без зупинок.

І взагалі, «...нам кінець. Фабрика Ваґнера луснула. Бокман збанкрутував. Пансіонат «Місце-на-сонці» занепав. ...Животіємо. Здихаємо».

З’являються Бургомістр, Учитель, Парох (пастор) та Іль. З їхньої розмови з’ясовується, що Гюллен очікує на приїзд уродженки цього містечка Клари Вешер, яка тепер зветься Клер Цаханесян і є справжньою мільярдеркою: «....Мільярдерка — наша єдина надія».

Колись, 45 років тому, Клер та Іль кохали одне одного. «Ми були найкращі друзі,— згадує Іль,— молоді і палкі... Нас розлучило життя. Тільки життя...» Але більше піхто нічого цікавого про колишню ґюлленку пригадати не може. Тільки Іль запевняє, що найбільше Клара любила справедливість.

Розмова чоловіків йде про те, що саме Іль повинен примусити Клер «труснути мільйонами». І за це йому навіть пропонують стати новим бургомістром.

Раптово на станції зупиняється експрес, а з нього виходить мільярдерка «шістдесяти двох років, руда, намисто з перлин, широченні золоті браслети...»

Кл....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ] - [ 5 ] - [ 6 ] - [ 7 ] - [ 8 ] - [ 9 ]К-ть переглядів: 6355


Гостина старої дами (скорочено) читати скорочено


   
Схожі твори