Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Тематичні (літературні) твори Шкільні твори / "Про неясне говорили неясно" (за творчістю П. Верлена, А. Рембо і С. Малларме) (2 варіант) Шкільні твори


"Про неясне говорили неясно" (за творчістю П. Верлена, А. Рембо і С. Малларме) (2 варіант) Шкільні твориНа зламі двох століть, двох епох людство завжди охоплює занепокоєння: хтось очікує кінця світу, хтось — змін на краще. Це занепокоєння й очікування часом спричинює кардинальні зміни світогляду "порубіжних" людей, появу нових ідеалів, нових ідей, нових способів художнього відтворення дійсності. Такі зміни, наприклад, відбулися у французькій літературі на зламі ХІХ-ХХ ст. "Усі боги загинули", — так позначив цей злам у відомому афоризмі Фрідріх Ніцше. Класичним варіантом мистецтва перехідної епохи став символізм, який був органічно пов'язаний із попереднім досвідом і в той же час прагнув до нової поетики.

Жодна поетична "школа" не могла об'єднати таких різних, але видатних поетів, якими були Верлен, Рембо, Малларме. Проте рухалися вони в одному напрямку "відкриття самого себе" у світі, який покинули боги, тобто у світі, який втрачає об'єктивні істини, а єдиним джерелом "нової поетики" виявляється "я" поета.У вірші "Поетичне мистецтво", що увійшов до збірки "Колись і недавно", Верлен визнає головним для себе інтуїтивне пізнання, за допомогою якого лише й можливо осягнути таємничий світ людських почуттів, природу думок і мрій.

Лірика, за словами поета, повинна звертатися до душі людини, змушуючи її шукати загадкову сутність, "нову блакить, нову любов":Щоб вірш твій завше був крилатий,

щоб душу поривав — шукати

нову блакить, нову любов...У цьому ж вірші Верлен проголошує верховність "музики в слові". Музикальність, на його думку, має стати новим засобом вираження поетичного світовідчуття, найтонших вражень, найтаємничіших емоцій.

Лірика не повинна повідомляти, описувати, її головне за....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1178


"Про неясне говорили неясно" (за творчістю П. Верлена, А. Рембо і С. Малларме) (2 варіант) Шкільні твори


   
Схожі твори