Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Шекспір Вільям Шкільні твори / Трагічний конфлікт принца Гамлета з дійсністю (за трагедією В. Шекспіра "Гамлет, принц Донський") Шкільні твори


Трагічний конфлікт принца Гамлета з дійсністю (за трагедією В. Шекспіра "Гамлет, принц Донський") Шкільні твори      Трагічний конфлікт принца Гамлета з дійсністю
      (за трагедією В. Шекспіра "Гамлет, принц Донський")
      Мабуть, пройде ще немало часу, поки герої інших творів світової літератури зможуть якось відтіснити, послабити мою увагу до образу шекспірівського Гамлета. І скільки б я не перечитував трагедію, кожного разу буду співчувати йому, захоплюватися його розумом і вперто шукати відповідь на питання, у чому полягає трагедія його долі.
      Я впевнений, що кожний читач знайде в "Гамлеті" щось своє, близьке його серцю й розуму. Та на першому місці завжди буде головне - це етичні проблеми: боротьба добра і зла, призначення людини на землі, протистояння гуманізму та антилюдяності. Читаєш п'єсу - і весь час здається, що перед тобою своєрідні терези, на обидві чаші яких Шекспір упродовж всієї розповіді кладе чесноти на вади. Можливо, саме тому історія про Гамлета - це, на мою думку, зображення ланцюга конфліктів.

Тих самих конфліктів, що в сукупності становлять конфлікт принца Гамлета з дійсністю.
      Мені б хотілося окреслити три найбільш вагомі складові цього конфлікту. Головне - це неприйняття Гамлетом-гуманістом потворних вад королівського двору. Для принца замок в Ельсинорі являє собою модель світового зла. Він це розуміє, і поступово його особистий конфлікт, пов'язаний із вбивством батька, перетворюється на конфлікт історичний. Гамлет у розпачі, адже йому протистоїть не тільки Клавдій і навіть не зло Ельсинора, а й світове зло. Тому перед юнаком постає питання: "Бути чи не бути?" Мабуть, тільки вирішивши його, Гамлет знову здатний поважати себе як особистість:
                        Чи бути, чи не ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 2021


Трагічний конфлікт принца Гамлета з дійсністю (за трагедією В. Шекспіра "Гамлет, принц Донський") Шкільні твори


   
Схожі твори