Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Шекспір Вільям Шкільні твори / Бути чи не бути? - головне питання трагедії В. Шекспіра Шкільні твори


Бути чи не бути? - головне питання трагедії В. Шекспіра Шкільні твори      Бути чи не бути? - головне питання трагедії В. Шекспіра
      
      "Бути чи не бути?" - питання, що за всіх часів стояло перед людьми: протистояти злу чи змиритися з ним? Намагатися змінити світ, у якому тріумфує несправедливість, чи спокійно жити в ньому? Але вперше так ясно та виразно він був сформульований великим Шекспіром у трагедії "Гамлет". Вкладено це питання у вуста Гамлета, принца Дамського:
      
      Быть или не быть - таков вопрос;
      Что благородней духом - покоряться
      Пращам и стрелам яростной судьбы?
      Иль, ополчась на море смут, сразить их
      Противоборством?
      
      Перед Гамлетом стоїть важкий вибір, і він робить його - "ополчается на море смут". На принца звалилося багато горя: помер його батько, а мати, королева Гертруда, виходить заміж за дядька Гамлета Клавдія, як то кажуть, не встигнувши зносити черевиків. До Гамлета приходить привид померлого батька і відкриває страшну таємницю: король не помер своєю смертю, а був отруєний Клавдієм, що влив йому у вухо сік блекоти. Отже, Гертруда одружилася з убивцею свого чоловіка. "Бути чи не бути?" Принц приймає рішення помститися за смерть батька, але прагнення віддати убивці належне зливається для Гамлета з обов'язком переробити світ, улаштований так несправедливо.

Він розуміє непосильність цього завдання, і цей розлад між мрією і дійсністю мучить його. Гам-лет (з божевільного який попит?) прикидається божевільним. Навколо себе в королівському замку він бачить людей грубих і самовдоволених, і це приводить його в розпач:
      
      ...Что значит человек,
      Когда его заветные желанья -
      Еда и сон? Жив....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1187


Бути чи не бути? - головне питання трагедії В. Шекспіра Шкільні твори


   
Схожі твори