Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Шекспір Вільям Шкільні твори / «Гамлет» Шкільні твори


«Гамлет» Шкільні твориТри з половиною години із головою вистачить для того, щоб повільно прочитати трагедію «Гамлет», яка належить перу геніального британського драматурга Вільяма Шекспіра. Її визначальні риси — стислість і лаконічність викладу, жодного зайвого слова, жодної непотрібної фрази, тільки чистий, міцний концентрат суміші з філософії, психології, символів і таємниць, які досі захоплюють уяву безлічі вчених, митців, критиків. І ще — всесвітня слава.

«Гамлет, принц датський» — витвір мистецтва й людської геніальності, у якому зв'язались кров, лірика, кохання, де тисячі граней, де є сюжет у сюжеті й трагедія в трагедії, де реальність переплелась із потустороннім світом, безумством, нестямою. Образ Гамлета вже давно вибито на скрижалях класики світової літератури. Тлумачення цієї постаті, її загадковості, «безумства», мудрих роздумів, які вклав у вуста принца англійський драматург (а ці репліки набули справжньої афористичності, про що свідчить солідна кількість людей, що вживають шекспірівські фрази, не знаючи навіть їх походження. А що може бути кращим підтвердженням?), стало тим полем літературної брані, де зламано не одну тисячу списів.

Та все це — загальні фрази. Важливим є тільки те, що саме викликає у наших душах, серцях велика трагедія не менш великого майстра. «Нема нічого хорошого й нічого поганого: це лише роздуми роблять все таким», як сказав Гамлет. А ці слова яскраво вказують на цінність власних суб'єктивних поглядів, адже вони формують наше сприйняття світу. Тому я, віддавши данину канонічності викладу, зупинюсь на своїх особистих відчуттях і враженнях.

Віраж першої думки: монологи й діалоги героїв немовби ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1897


«Гамлет» Шкільні твори


   
Схожі твори