Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Реферати / Реферати Реферати / Друїдизм як ключовий принцип художньо-філософської концепції творчості М.С. Гумільова Реферат


Друїдизм як ключовий принцип художньо-філософської концепції творчості М.С. Гумільова Реферат    
    

    
    Реферат на тему:
   Друїдизм як ключовий принцип
    художньо-філософської концепції
   творчості М.С. Гумільова

    
     Художньо-філософська основа творчості М.С.Гумільова є предметом дослідження вчених-літературознавців протягом багатьох років. Проте виявлення усіх її складових і досі залишається невирішеною проблемою. Це пояснюється й тим, що тривалий час М.

С.Гумільов був забороненим письменником, і тим, що концепція його творчості являє собою складну, багатогранну систему, яка об'єднала у собі різні за своєю природою положення.
     Не раз підкреслювалося те, що М.С.Гумільов відчув на собі вплив французького та російського символізму [4, 6, 12; 3, 25], романтизму [3, 13]. У філософському та релігійному аспектах беззаперечний вплив Ф.Ніцше [1, 9, 13; 3, 45, 46], А.Шопенгауера [3, 45], І.Канта [3, 38, 41-42], Геракліта [3, 14], буддизму [2, 569]; християнства [1, 7; 3, 31], масонства [1, 12]; окультизму [1, 12; 3, 23-24]. Проте, по-перше, навіть це розмаїття не вичерпує повністю ані творчості письменника, ані його життя; по-друге, не пояснюється, чому саме ці релігійні, філософські вчення та літературні напрями вплинули на творчість М.С.Гумільова, що є основою для їх поєднання. Отже, наше завдання - доповнити цей список та відповісти на запитання, чому письменник з усього розмаїття ідей, що панували у його час, вибрав ті чи інші, що саме дозволило йому їх поєднати.
     Незаперечною, на нашу думку, основою творчої концепції М.С.Гумільова є вчення друїдів. Релігією давніх кельтів письменник захопився ще в юності. Він сам згадує про це у вірші "Пам'ять":
     Самый первый: некрасив и тонок,
     Полюбивший только сумрак р....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ] - [ 5 ] - [ 6 ] - [ 7 ] - [ 8 ]К-ть переглядів: 2501


Друїдизм як ключовий принцип художньо-філософської концепції творчості М.С. Гумільова Реферат


   
Схожі твори