Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Реферати / Реферати Реферати / Джордж Еліот - видатна романістка Реферат


Джордж Еліот - видатна романістка Реферат   Джордж Еліот - видатна романістка.
     Джордж Еліот (1819-1880) належить до іншого покоління романістів, ніж письменники "блискучої плеяди" По іншому складалась її письменницька доля, складніші були її взаємовідносини з сучасним літературним процесом, в якому виразно виявлявся вплив ідей позитивізму і еволюційного розвитку. Епоха Еліота хоч і продовження вікторіанської, але в ній уже видно ознаки нового, прийдешнього століття.
     Всебічно освічена жінка, яка чудово знала філософію, математику, перекладала німецькою теолога Д.Ф. Штрауса, Фейєрбаха, Спінозу, вона ще й була прекрасною музиканткою і познайомила англійського читача - перекладом статей Ліста про Мейєрбера.
     До середини ХІХ століття роман уже втягнув у себе філософію позитивізму і натуралізму.

Психологія героя збагатилась зображенням спадкових факторів, які впливають на характер людини, на його темперамент, на поведінку.
     Д.Еліот, була ознайомлена з новітніми відкриттями в природознавстві завдяки чому і використовувала фактор спадковості при зображенні характеру. Зміни в структурі ромену були зміцнені новаціями Еліот. Сюжет перестає існувати як такий.
     Його функцію почав виконувати характер персонажу. Сцени провінційного життя, які Еліот списувала з натури, так само як і портрети її близьких родичів, що стали прототипами героїв ї творів, були створені рукою майстра прози другої половини ХІХ століття. Вона вводить в художні твори виробничі процеси, вона однаково скрупульозно вивчає протоколи судових засідань і фіксує слухи провінційної Мінерви, добросовісно описує сквайра або сільського священика, члена парламенту або прос....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 1588


Джордж Еліот - видатна романістка Реферат


   
Схожі твори