Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Реферати / Реферати Реферати / Джонатан Свіфт. Життя та творчість Реферат


Джонатан Свіфт. Життя та творчість РефератРеферат на тему:
"Джонатан Свіфт"СВІФТ Джонатан (1667-1745) - сатирик, памфлетист і поет.
     Джонатан Cвіфт народився 30 листопада 1667 року в Дубліні. Його батько приїхав у Дублін з Англії у вісімнадцятирічному віці, перебивався випадковими заробітками, поки не одержав суддівську посаду. Потім він женився на бідній дівчині і через два роки після цього помер. Джонатан народився вже після смерті батька. Мати залишилася без засобів до існування, з казенної квартири її виселили, тому що її віддали іншому суддівському чину.
     Мати Cвіфта повинна була просити притулку в багатих родичів чоловіка.

Джонатан з матір'ю переселилися до дядька Годвіна, дублінському комерсанта. Чим старше ставав Cвіфт, тим усе сильніше й чіткіше розумів принизливість свого і материнського положення в будинку дядька. Гордий, болісно самолюбний, Джонатан плекав мрію домогтися того, щоб лорди розмовляли з на рівних.
     Дядько призначив племінника в Дублінський університет на факультет богослов'я. Але цей шлях зовсім не приваблював Cвіфта. Він був одним з гірших учнів і одержав ступінь бакалавра тільки по "особливої милості". Це означало, що він не міг займати церковні посади.
     Як жити далі? Cвіфт відмовився від допомоги дядька. Своїх засобів у нього не було. І тоді мати згадала, що вона приходиться далекою родичкою дружині лорда Темпля, великого дипломата, що пішов на той час у відставку. Джонатана взяли до лорда секретарем. У будинку Темпля була прекрасна бібліотека, у якій майбутній письменник проводив весь вільний час. Крім того, лорд Темпль приймав у себе багатьох цікавих людей і мав великі зв'язки. Лорд не цура....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 1980


Джонатан Свіфт. Життя та творчість Реферат


   
Схожі твори