Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Стендаль Шкільні твори / Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу (за романом Стендаля "Червоне і чорне") (2 варіант) Шкільні твори


Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу (за романом Стендаля "Червоне і чорне") (2 варіант) Шкільні твориПобудований на реальних фактах, що стали відомими широкому загалу із сторінок судової хроніки, роман "Червоне і чорне" став "центральним" у творчості видатного французького письменника Фредеріко Стендаля (літературний псевдонім Анрі-Марі Бейля).

Події роману відбуваються у Франції за часів героїчної та романтичної епохи — епохи Реставрації. Задум автора полягав у тому, щоб зобразити реальну картину життя суспільства і показати долю людини з нижчих верств у її пошуках щастя.

Отже, головний герой роману — простий селянський хлопець, син теслі з бідної родини — Жульен Сорель. Своєю тендітністю та хворобливістю він викликав ненависть у братів та батька, та й сам зневажав їх. Тому не ігри та пустощі на міській площі приваблювали його, а поглинання книжок та нескінченні розмови з лікарем наполеонівської армії викликали задоволення юнака. І Жульєн, позбавлений користолюбства, сповнюється честолюбних мрій, бажання піднятися вгору, діяти, посісти вище місце у суспільстві.

Знання на латині Святого письма, вихованість, приємний вигляд приводять Сореля в будинок мера Вер'ера пана де Реналя на посаду гувернера. Але бунтівнику, борцю з гуртом багатіїв, коханцю пані де Реналь доводиться розпрощатись із "милим" сімейством і попрямувати в Безансон, до духовної семінарії.

Здавалося б, начитаність, знання, уміння мислити дозволять юнакові стати першим вікарієм, піднятись на кілька сходинок угору до своєї мрії, але — не судилось. Позитивні риси Жульєна викликають у семінаристів лють, ненависть, і юнак відмовляється від духовної кар'єри, розуміючи, що громадська думка в провінції реакційна.

Мрії завоювати світ до....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1452


Вщент розбита мрія Жульєна Сореля про славу (за романом Стендаля "Червоне і чорне") (2 варіант) Шкільні твори


   
Схожі твори