Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Скотт Вальтер Шкільні твори / Пригодницькі інтриги в романі В. Скотта "Айвенго" Шкільні твори


Пригодницькі інтриги в романі В. Скотта "Айвенго" Шкільні твори      Пригодницькі інтриги в романі В. Скотта "Айвенго"
      
      "Айвенго" - історичний роман. Але вивчати по ньому історію не слід. Цей роман є відтворенням пам'яті про події, а не самих подій. А спогади завжди якоюсь мірою викривлені. І з цим нічого не вдієш.
      Через те навіть справжні історичні особи не такі, як були.

Король Річард або його брат, наприклад. Перекривлені авторською волею і легендарні герої Робін Гуд та його весела компанія. А про тих, хто створений авторською уявою, нема що й казати.
      То краще поговоримо про пригоди, які щедро подав автор у романі. Тут усього багато. Ось приходить в батьківський дім ніким не впізнаний син. Його впізнають тільки раби - як колись Одіссея. Повертається без почту і пишноти законний король, владу якого визнають тільки веселі розбійники Робін Гуда. Домагається кохання прекрасної єврейки лицар Храму. Інший лицар захоплює у полон свого пораненого супротивника та осіб, які його супроводжували.
      Ось на такі події багата книга. Все це навмисно перебільшено, але так треба для того, щоб читач зміг пристати на той чи інший бік. І ми, знаючи достеменно, що все це фантазія автора, обираємо свою позицію у інтригах, які розпочинають принц Джон та його прибічники.
      Письменник чітко дає нам зрозуміти, хто йому любий, а хто осоружний.
      Річард Левине Серце - справжній герой і король усіх англійців. Навіть тих, хто тихесенько ласує дичиною у заповідних лісах. Усе найкраще втілено в ньому. А протистоїть йому рідний брат, який не любить свого народу та боїться його. Джон постає як іноземець, якому потрібні лише здобич і влада.
      Хрестоносець Айвенго, яки....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1423


Пригодницькі інтриги в романі В. Скотта "Айвенго" Шкільні твори


   
Схожі твори