Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Сент-Екзюпері Антуан де Шкільні твори / Притчовий ґатунок твору А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц" Шкільні твори


Притчовий ґатунок твору А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц" Шкільні твори      Притчовий ґатунок твору А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц"
      
      Є твори, яким не пощастило, настільки вони прекрасні. Це було б парадоксом, якби ми не бачили це у житті. Мило "Пурпурові вітрила", пивний бар "Ассоль" - навіть і таке було. Їхні образи стали банальними, тому що вражені ними люди тиражували їх із найкращими намірами.
      До таких творів і належить "Маленький принц" графа (хоча Французька республіка і не визнавала титулів), авіатора і письменника Антуана де Сент-Екзюпері.
      "Маленький принц" дорослі передали дітлахам.

Спасибі їм. Хтось з великих сказав, що для дітей треба писати, як для дорослих, тільки краще. Так Екзюпері і написав. Казочку про неіснуючого принца, троянду, яка дуже збиткувалася з нього, так що він утік від неї у пустелю. Пілот і Лис розмовляють із прибульцем... І дорослі не зрозуміли, що перед ними не казочка, а притча, тобто повчальна оповідь, у якій у надзвичайно простій формі викладені найважливіші, а тому й найскладніші питання буття. Недарма ж Ісус Христос полюбляв цей літературний жанр.
      Притча про малюнки, які сприймаються у кожному віці по-своєму, навчає нас мистецтву розуміння не тільки того, що всі люди різні.
      Ну і що тут зрозумів би 10-річний хлопчик? Тільки смішну історію про малюнок шляпи.
      Не менш цікаво було б розібратися з притчею про планетних королів. Ось приклад справжньої влади, якій підкоряються навіть астрономічні явища: схід чи захід сонця. Для хлопчика тут просто гумор. Але чи не краще буде опрацювати цю частину "Маленького принца" на спільному засіданні уряду й Ради. Справді, чи не повинен керівник (король у притчі) видавати св....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1229


Притчовий ґатунок твору А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц" Шкільні твори


   
Схожі твори