Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Сент-Екзюпері Антуан де Шкільні твори / Дитяче сприйняття світу у казці А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц" Шкільні твори


Дитяче сприйняття світу у казці А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц" Шкільні твори      Дитяче сприйняття світу у казці А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц"
      "Маленький принц" - зворушлива, сповнена тонкого ліризму казка, яку одразу ж полюбили дорослі і діти. Маленьких читачів вона захоплює цікавим сюжетом, незвичайними пригодами, що відбуваються з чарівним хлопчиком-принцом. Дорослим подобається філософський зміст, що змушує замислитись над важливими питаннями життя і людських стосунків, над такими вічними цінностями, як любов та вірність і почуття обов'язку перед людьми.
      Героєм казки виступає дитина. У цьому позначилася любов Екзюпері до дітей і туга за власним дитинством, яка все життя не покидала його. А найголовніше - певність письменника, що дитяче бачення світу - природніше, людяніше, а отже - правильніше, ніж у дорослих.

Світ має бути зовсім не такий, яким його роблять дорослі люди.
      Маленький принц, цей допитливий космічний мандрівник, що подорожує з планети на планету, зустрічаючись з дорослими людьми, бачить всілякі безглуздя: властолюбство, пиху, жадобу власності, пиятику, черствість душі... І ті безглуздя мають силу, а все розумне, добре, гарне - слабке. Але дорослі - дивні люди, вони не помічають безглуздя, всяким дурницям надають великої ваги, а головного - краси природи і людських стосунків, правдивості, дружелюбності, щирості не бачать і тому не визнають. Бо погляд у них спотворений, він втратив чистоту й безпосередність, притаманні дитині. Звичайно, у житті могли б бути інші стосунки, коли б люди намагалися "приручити" одне одного, налагоджувати між собою зв'язки, коли б вони сприймали світ не очима, а серцем. "Добре бачить тільки серце, найголовнішого очам не видн....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1081


Дитяче сприйняття світу у казці А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц" Шкільні твори


   
Схожі твори