Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Сент-Екзюпері Антуан де Шкільні твори / Всі дорослі спочатку були дітьми" (мої роздуми над казкою А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц") Шкільні твори


Всі дорослі спочатку були дітьми" (мої роздуми над казкою А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц") Шкільні твори      Всі дорослі спочатку були дітьми"
      (мої роздуми над казкою А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц")
      "Всі дорослі спочатку були дітьми, тільки мало хто з них про це пам'ятає", - говорить у присвяті до своєї казки "Маленький принц" Антуан де Сент-Екзюпері. Цим вступом до дитячого твору письменник неначе підкреслює, що він адресує його не тільки дітям, але й дорослим. Тому не дивно, що, коли читаєш цю казку, складається враження постійного порівняння: ось так бачить події Малюк, а ось так - доросла людина. І ця відмінність вражає!
      "Діти повинні бути дуже поблажливі до дорослих", - співчуває старшим Малюк, і цим самим письменник запевняє, що дитяче бачення світу - природніше, людяніше, отже, правильніше, ніж у дорослих, і що світ має бути зовсім не таким, яким його роблять дорослі люди. Особливо вражаючою та гострою подається у казці оцінка Маленьким принцом життєвих настанов різних типів дорослих, не пов'язаних між собою, бо живуть вони поодиноко на різних астероїдах. Я вважаю, що Сент-Екзюпері саме в такий спосіб вдалося розкрити глибини внутрішнього світу цих людей, оскільки їм не треба прикидатися кращими, бо вони живуть наодинці зі своєю совістю й переконаннями.

Очима Малюка ми неначе бачимо людство з усіма його проблемами, вадами: турецький астроном, у відкриття якого не повірили, бо "він був одягнений по-турецькому", ледар, що знівечив свою планету, тому що вважав: "... інколи якусь свою роботу можна й відкласти, од того нічого не трапиться". Знайомимося ми й з королем, для якого "головне - щоб поважали його авторитет", з пихатим честолюбцем, з пияком, якому соромно за згубну ваду. Бізнесмен із четвертої пл....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1321


Всі дорослі спочатку були дітьми" (мої роздуми над казкою А. де Сент-Екзюпері "Маленький принц") Шкільні твори


   
Схожі твори