Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Селінджер Джером Девід Шкільні твори / Крутий обрив дорослості (за романом Дж. Селінджера "Над прірвою у житі") Шкільні твори


Крутий обрив дорослості (за романом Дж. Селінджера "Над прірвою у житі") Шкільні твориНазва твору має символічний підтекст, адже буквальний її переклад — "Ловець у житі". На мій погляд, жито — це символ ідеалу, мрій хлопчика, який стає дорослим і починає усвідомлювати, що реальність і мрії не збігаються. Звідси й образ " крутого обриву ": крутий обрив — період становлення особистості, від якої залежить її майбутнє життя. Вибір між житом-мріями, які за умов сильного характеру і мужності можна втілити в життя, і буденністю, яка затягує неймовірно швидко розгублених.

Зазираючи у прийдешні роки, автор розповідає про спроби людини вирватися за межі суспільства. Твір невеликий за обсягом, має одного головного героя, одну сюжетну лінію, охоплює малий проміжок часу, проте американські критики вважають його романом. Адже події, реальний світ у творі подано крізь особисте сприйняття героя, крім того, він одночасно й учасник подій, і свідок, і спостерігач.Письменник обирає форму сповіді, завдяки чому розповідь набуває яскравого емоційного й експресивного забарвлення.

Герой роману, шістнадцятирічний Холден, опинився на лікуванні в санаторії для душевнохворих, але події минулого не дають йому спокою. "Якщо ви справді надумали читати цю історію, то насамперед вам, мабуть, захочеться довідатись, де я з'явився на світ Божий, як минало моє безголове дитинство, що робили мої батько й мати, поки мене ще і в проекті не було, — словом, всю оту дурницю в дусі Девіда Копперфілда", — ось який початок твору. Погодимося, початок доволі динамічний і багато обіцяє допитливому читачу. Перша фраза — повна відвертість, яка підкріплюється жаргонним, просторічним підлітковим мовленням.

Період становлення особистості ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ] - [ 5 ]К-ть переглядів: 2673


Крутий обрив дорослості (за романом Дж. Селінджера "Над прірвою у житі") Шкільні твори


   
Схожі твори