Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Реферати / Реферати Реферати / Гоголь у листах А. П.Чехова Реферат


Гоголь у листах А. П.Чехова Реферат    М. В. Гоголь у листах А. П.Чехова
    
     В академічному 30-томному виданні літературної спадщини А.П.Чехова 12 томів займають його листи.

Їх правомірно називають "другим зібранням творів письменника". Знайомлячись з листами, починаєш зовсім по-іншому розуміти ставлення Чехова до Гоголя, велич Гоголя, його роль у житті та творчості Чехова.
     З листів, спогадів, архівних знахідок, документів різного ґатунку, які були надруковані раніше 12-томного видання листів, ми знали, що з творчим світом Гоголя Чехов був знайомий з дитинства. Гімназистом він неодноразово грав його героїв у домашніх і аматорських спектаклях. Не міг всидіти вдома, коли в Таганрозькому театрі ставили гоголівську п'єса. Першою його літературною спробою в драматургії було намагання переробити на трагедію повість Гоголя "Тарас Бульба". А далі, як відомо, ім'я Гоголя в цих документах немов поступово губилося. І тільки повне, 12-томне, зібрання листів Чехова проливає світло: Чехов ніколи не відступав у своїй прихильності до Гоголя, до всього, що пов'язано з його ім'ям.
     Серед учителів Чехова були Грибоєдов, Пушкін, Лермонтов, Герцен, Шевченко, Гребінка, Котляревський, Шекспір, Мольєр, Сервантес, Бальзак, Флобер, Бічер-Стоу, Гончаров, Тургенєв, Островський, Салтиков-Щедрин, Лев Толстой та ін. Його цікавили твори Марка Вовчка, Костомарова, Кропивницького, Коцюбинського тощо.
     Гоголя він цінував понад усе. За словами Чехова, творчість Гоголя викликала у нього "сплошной восторг" [1, III, 202]. Листи свідчать, що Чехов надзвичайно високо ставив його роль у літературі, в історії російського роману як "родоначальника Тургенєва, Гончарова, Толстого" [1, IV, ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ] - [ 5 ] - [ 6 ] - [ 7 ]К-ть переглядів: 2980


Гоголь у листах А. П.Чехова Реферат


   
Схожі твори