Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Свіфт Джонатан Шкільні твори / Стара Англія крізь зменшувальне скло (За романом Свіфта "Мандри Гуллівера") Шкільні твори


Стара Англія крізь зменшувальне скло (За романом Свіфта "Мандри Гуллівера") Шкільні твориВеликий англійський сатирик Джонатан Свіфт прожив довге й насичене подіями життя. Простий люд Ірландії ставився до нього з пошаною й справедливо вважав своїм захисником. Саме спілкування з бідними ремісниками та селянами дало письменникові змогу зрозуміти, що народ — творець історії.

У своєму відомому романі "Мандри Гуллівера" Джонатан Свіфт із сатиричною гостротою зобразив життя, яке його оточувало. "Мандри Гуллівера" — це розповідь про сучасну письменникові Англію в алегоричній формі. Свіфт наважився показати, якими насправді є король, парламент, мораль і звички представників еліти суспільства. Сучасники побачили в описі вигаданої країни Ліліпутії безліч влучних натяків на англійську сучасність початку XVIII століття.

Наприклад, читачі вгадували у війні між Ліліпутією й Блефуску відносини між тодішніми Англією та Францією, у ліліпутському імператорі — короля Георга Першого, а також безліч відомих людей — політиків, фінансистів, військових і таке інше.

Сатирик Свіфт вигадав маленьку країну, щоб легше було показати безглуздя й недоладність державних установ Англії. Як письменник-просвітитель Свіфт наголошує, що сучасна йому Англія — далеко не ідеал держави. Він зробив смішним ліліпутського імператора з його претензіями на світове володарювання. Крізь фізичну мізерність цих людців ясніше проступають їхня зажерливість, підступність, жорстокість. Ці риси характерні й для реальних імператорів та міністрів. Наприклад, високі посади в Ліліпутії претенденти одержують не за свої чесноти та доблесть, а за виграні змагання з танців на канаті. Автор дуже дотепно порівнює ліліпутські політичні партії та ....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1341


Стара Англія крізь зменшувальне скло (За романом Свіфта "Мандри Гуллівера") Шкільні твори


   
Схожі твори