Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Свіфт Джонатан Шкільні твори / Пригодницькі інтриги в романі В. Скотта "Айвенго" Шкільні твори


Пригодницькі інтриги в романі В. Скотта "Айвенго" Шкільні твори      Фантастичні елементи при зображенні життя Гуллівера у країні ліліпутів ("Мандри до різних країн світу Лемюеля Гуллівера")
      
      У якійсь книжці я прочитав, що всі винаходи людини, крім колеса, мають свого двійника у природі. Якщо це так, то будь-яка вигадка Джонатана Свіфта вже існувала до нього і могла відрізнятися тільки якимись зовнішніми рисами.
      Сказавши це, можемо тепер рушити до фантастичного світу декана дублінського собора. Не будемо зазначати, що на землі знайшли племена дуже невеликих на зріст людей. Всі вони більші за ліліпутів, і їхнє життя нічого спільного з життям величної Ліліпутської імперії не має.
      Отже, варто прототип цієї надзвичайної держави пошукати деінде. А поки що роздивляємося навколо себе.

Автор зменшив своїх людців у 14 разів і дуже ретельно перерахував усі інші виміри. Він майже точно відтворив сприйняття ліліпутами предметів "інших" розмірів. Тому Ліліпут сприймається як щось реальне.
      Додані автором кумедні деталі життя і устрою цієї країни руйнують наше уявлення про реальність такої країни: тут і задовге комічне ім'я імператора, і справді дивовижні змагання за нагороди та міністерські портфелі, і ще багато чого. Але що далі порівнюєш ці випадки з життям (а порівнювати необхідно, бо як інакше зрозуміти, що це вигадка), то більше починаєш розуміти, що це справжнє життя, розміри якого зменшені у 14 разів... Титул імператора Ліліпутії не гірший від титулу справжнього короля. Війна між Тупоконечниками і Гостроконечниками нагадує протистояння католиків і протестантів. Прибічники високих каблуків так само відрізняються від "низькокаблучників", як торі в....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1069


Пригодницькі інтриги в романі В. Скотта "Айвенго" Шкільні твори


   
Схожі твори