Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Салтиков-Щедрін Михайло Шкільні твори / Проблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Премудрий піскар" Шкільні твори


Проблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Премудрий піскар" Шкільні твориПроблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Премудрий піскар"

У складному змісті казок Щедріна, малих за об'ємом та великих за своїм ідейним змістом, можна виділити наступні теми: сатира на самодержавний уряд та на експлуататорські класи, зображення життя народу в царській Росії, викриття поведінки та психології по-обивательськи настроєних прошарків інтелігенції, розкриття індивідуальної моралі та пропаганди соціалістичного ідеалу та нової моральності.
У казці "Премудрий піскар" Щедрін виставив на осуд малодушність тієї частини інтелігенції, яка в роки політичної реакції піддалася настрою ганебної паніки. Зображення жалюгідної долі героя, який збожеволів від страху, на все життя замурував себе у темну нору, сатирик виказав своє застереження та презирство усім тим, хто, підкорившись інстинкту самозбереження, занурюється у вузький світ власних потреб замість активної суспільної боротьби.
Батьки піскаря жили тихо і мирно, не втручалися у життя суспільства, тому і вмерли своєю смертю. І наказали вони синові дивитись обома, захищаючи себе. Синок їх був розумний і сприйняв слова батьків буквально. Він оберігав себе не тільки від великих риб, а й від раків та водяних бліх.

Хоча вони були менші за нього, але шкоду могли принести велику, на його думку. Він зовсім оскаженів від страху і навіть боявся завести дружину та дітей.
Висміяв Щедрін і роздуми піскаря про людину, тобто про уряд. Скільки він різних засобів придумав, щоб піскарів, тобто народ, знищити, а вони, знаючи усі ці дурні засоби, все одно їх ковтають. "Хоч і це найдурніше знаряддя, але з нами, піскарями, чим дурніше, тим вірніше", - так міркує старий піс....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 986


Проблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Премудрий піскар" Шкільні твори


   
Схожі твори