Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Салтиков-Щедрін Михайло Шкільні твори / Проблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Дикий поміщик" Шкільні твори


Проблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Дикий поміщик" Шкільні твориПроблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Дикий поміщик"

Казка, лише один з жанрів щедрінської творчості, органічно близька художньому методу сатирика. Для сатири Щедріна властиве використання художнього перебільшення, фантастики, гротеску, езопівської мови та зіставлення соціальних явищ дійсності з явищами тваринного світу, казкової фантастики, у своєму розвиткові призвели до появи у творчості Щедріна окремих казкових епізодів та вміщення казок у прозові твори, далі - до перших казок.
Казка "Дикий поміщик" має на меті виявити вади тогочасної правлячої верхівки, до складу якої входять дворянство та буржуазія. Гротеском зображує автор озвіріння поміщика, його прохання у Бога позбавити його мужика. Характеристику поміщикові Салтиков-Щедрін дає ще на початку твору: "І був той поміщик дурний, читав газету "Вість" і тіло мав м'яке, біле та крихке". У нього всього було вдосталь і життя його було дуже нудне, тому він і подумав щось у ньому змінити. Але Господь його прохання не прийняв, а реалізував тільки прохання мужика.

Салтиков-Щедрін намагався довести народові, що Господь на його боці, а не на боці поміщиків, які керують ним. Тому що помічник сам не знає, чого хоче. Він сам нічого не робить, тільки мріє про збільшення багатства, вищу посаду, про машину, яка фрукти з дерев збиратиме і до рота йому кидатиме. Але, опинившись один на один зі своїм господарством, поміщик не знає що робити. Він нічого не їсть, не вмивається, а тільки дихає свіжим повітрям і загартовує волю. Сатира Салтикова-Щедріна надто влучна у відтворенні беззмістовності життя багатіїв, вони не здатні прогодувати самих себе, навіть маючи гроші. Без му....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 929


Проблематика казки Михайла Салтикова-Щедріна "Дикий поміщик" Шкільні твори


   
Схожі твори