Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Салтиков-Щедрін Михайло Шкільні твори / Образ мужика у казці Михайла Салтикова-Щедріна "Повість про те, як один мужик двох генералів прогоду Шкільні твори


Образ мужика у казці Михайла Салтикова-Щедріна "Повість про те, як один мужик двох генералів прогоду Шкільні твориОбраз мужика у казці Михайла Салтикова-Щедріна "Повість про те, як один мужик двох генералів прогодував"

Посеред класиків російського реалізму XІX століття Михайло Євграфович Салтиков-Щедрін займає місце неперевершеного митця слова у галузі соціально-політичної сатири. Він завжди був палким захисни ком інтересів пригніченого люду і викривачем капіталістів. Упродовж 1850-1880-х років голос геніального сатирика, "прокурора російського суспільного життя", як його величали сучасники, гучно і гнівно звучав по всій країні, і надихав кращих людей Росії на боротьбу проти деспотизму самодержавства.
Каральний сміх Щедріна не давав спокою представникам масового хижацтва - дворянству та буржуазії, які діяли під заступництвом правлячої політичної верхівки та у спільноті з нею. Вони виступають у казках то в звичайному соціальному образі поміщика ("Дикий поміщик"), генералів ("Повість про те, як один мужик двох генералів прогодував"), купця ("Вірний Трезор"), а частіше - в образах вовків, лисиць, яструбів.
У "Повісті про те, як один мужик двох генералів прогодував" засобами казкової фантастики Щедрін зображує, як джерелом не тільки матеріального добробуту, але й дворянської культури є праця мужика. Генерали-паразити, які звикли жити за рахунок чужої праці, опинившись на безлюдному острові, виявили звички голодних диких тварин, ладних з'їсти один одного.

Тільки поява мужика врятувала їх від остаточного озвіріння та повернула їм звичайний "генеральський" вигляд: "Спиш, лежебок: - накинулися вони на нього. - Дивись, і вухом не веде, а тут два генерали другу добу вже з голоду вмирають! Зараз марш працювати!"
Під час небезпеки генерали ....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1072


Образ мужика у казці Михайла Салтикова-Щедріна "Повість про те, як один мужик двох генералів прогоду Шкільні твори


   
Схожі твори