Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Руставелі Шота Шкільні твори / Гуманістичний пафос поеми Ш. Руставелі "Витязь у тигровій шкурі" Шкільні твори


Гуманістичний пафос поеми Ш. Руставелі "Витязь у тигровій шкурі" Шкільні твори

I. Поема "Витязь в тигровій шкурі" — найвидатніша пам'ятка грузинської літератури доби Середньовіччя (типові риси середньовічного епосу, глибокий гуманістичний пафос).

II. Гуманізм поеми (обраний сюжет — не історична подія, а приватне життя героїв):1. Головні герої поеми (цар Аравії Ростеван — у похилому віці, не має спадкоємця; його донька Тінатін, яка кохає лицаря-полководця Автанділа; Таріел — "витязь в тигровій шкурі", нащадок царського роду, закоханий у царівну Нестан-Даріджан).

2. Нездійсненні мрії Таріела та Нестан-Даріджан (цар вирішив віддати її заміж за хорезмського царевича; обвинувачення у зраді, жорстоке покарання царівни, розлучення двох закоханих).3. Зустріч Автанділа та Таріела (стають побратимами, знаходять царівну Нестан).

4. Перемога кохання (дві закохані пари грають весілля в один день).III. Головна ідея твору (людина може все здолати на шляху до особистого щастя).

IV. Нове для тих часів рішення в літературі (змалювання внутрішнього світу, переживань героїв; торкнувся теми рівноправ'я жінки і чоловіка).

....К-ть переглядів: 859


Гуманістичний пафос поеми Ш. Руставелі "Витязь у тигровій шкурі" Шкільні твори


   
Схожі твори