Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Рудакі Абульхасан Шкільні твори / Мудрість Рудакі Шкільні твори


Мудрість Рудакі Шкільні твориОдним із втілень великої мудрості сходу, її глибини, витонченості й позачасності був Абульхасан Рудакі, видатний лірик, основоположник усіх іраномовних літератур, якого в рідних краях називають «вранішньою зіркою поезії». Доля не була прихильною до нього. Через надзвичайну здібність до музики й складанню віршів Рудакі здобув славу й визнання, які привели його на високі придворні посади. Але, як напише потім сам поет:Цьому хисткому світу не радій:

Він тільки дурить, хитрий лицедій.

Добро його — за казочку вважай,

А зло його — витримувать умій.Хисткий, химерний світ обійшовся з ним нічим не краще, ніж із багатьма іншими чесними й твердими людьми: немилість, опала, вигнання й осліплення — така була винагорода славетному поетові. Але по-справжньому сильну людину не зламає ніщо: там, де вже не вистачає сліз і сил, допоможе сміх.

Добрим жартом і філософським ставленням до світу можна подолати все. Саме з їх допомогою «Адам поетів» подолав своє лихо:Змінився світ, і я змінивсь — такий талан людини.

Дай палицю! Прийшла пора для палиці й торбини!Аналізуючи культурну спадщину Рудакі, ми бачимо, що його поезія — не тільки пишномовство й красиве плетиво слів. Ні! Глибоким відчуттям законів світу, знанням людей, любов'ю насичені рядки його творів. Пройшло вже більше тисячі років і світ змінився, але — це знають всі — істинна мудрість стоїть вище цього, саме тому лірика Сина Сходу актуальна в наші часи, адже вона несе в собі розгадки, поради, думки і втіху відносно тих незгод і проблем, які кігтять наші серця незалежно від походження, віри, епохи.

Якщо шукаєш ти найпрекрасні....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1379


Мудрість Рудакі Шкільні твори


   
Схожі твори