Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Рембо Артюр Шкільні твори / Рембо - символ світового поетичного авангарду (творчий шлях поета А. Рембо) Шкільні твори


Рембо - символ світового поетичного авангарду (творчий шлях поета А. Рембо) Шкільні твори      РЕМБО АРТЮР
      (1854-1891)
      Французький поет А. Рембо належить до поетів, твори яких майже не друкувалися за життя. Слава до нього прийшла посмертно. Основний поетичний доробок створено протягом 4-х років (1869-1873), але творчість його стала, за висловом С. Малларме, "безпрецедентною пригодою в історії мистецтва".
      Новаторство митця: вводить в поезію народну мову, сміливі метафори, новий ритм, мобільні образи, висуває принцип вільного асоціювання - метод "галюцинації слів". Показовим у цьому плані є сонет "Голосівки".

Свою поезію Рембо оголошує експериментальним "поетичним ясновидінням", і сам знаходиться у пошуках, як і його "п'яний корабель" - багатозначний образ-символ.
      Поетичні збірки А. Рембо: "Останні вірші" (1872), "Свята терпіння", "Осяяння", "Сезон у пеклі" (1873).
      Поезії А. Рембо перекладали Юрій Клен, В. Бобринський, М. Терещенко, Г. Конур, М. Лукаш, В Стус та інші.
      
      Рембо - символ світового поетичного авангарду
      (творчий шлях поета А. Рембо)
      Рембо створював вірш, лише протягом трьох років. Доробок поета невеликий: кілька десятків поезій і дві збірки віршів у прозі- "Осяяння" і "Сезон у пеклі". Але те що було ним зроблено, без перебільшення можна вважати революцією в поезії. Рембо був послідовним бунтівником і рішуче відмовлявся від усіх форм цивілізації, яку оголошував втіленням буржуазності. Поет відкидав усе: релігію, мораль, суспільні цінності і прагнув радикального оновлення не тільки поетичної, а й звичайної людської свідомості. Поезія була для нього засобом здійснення цієї революції. Традиційна поезія не могла виконати таку роль, ось чому Рембо намагався....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1637


Рембо - символ світового поетичного авангарду (творчий шлях поета А. Рембо) Шкільні твори


   
Схожі твори