Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Рембо Артюр Шкільні твори / Поет — бездомний корабель в океані життя (вірш «П'яний корабель» Артюра Рембо) Шкільні твори


Поет — бездомний корабель в океані життя (вірш «П'яний корабель» Артюра Рембо) Шкільні твориАртюр Рембо жив наприкінці XIX століття — в епоху значних зрушень у світі, коли на зміну гуманізму XIX століття приходить нове покоління — діти технічної, механізованої цивілізації.

Логічному розуму і прагматичному відношенню до дійсності А. Рембо протиставляє інше сприйняття світу, засноване на тонких напівсвідомих відчуттях. Завдяки цьому поет глибше проникає у тканину дійсності і здатен захоплюватися красою світу, вільно витати у його просторах. Але це робить його самотнім і вразливим. Почуття своєї самотності, бездомності у нескінченному світі Артюр Рембо передав у своєму вірші «П'яний корабель».

Уже на початку вірша перед нами постає образ корабля, на якому стався страйк — раби перемагають своїх погоничів.

Якщо розглядати цей сюжет у символічному річищі, то можно співвіднести його із внутрішнім бунтом особистості проти свого жорстокого «господаря» — розуму. Але подолання розуму призводить до розгнуздання підсвідомих сил людини, знищення волі — так П'яний корабель «несе вниз за течією» до бурхливих вод моря — долі.

Змальований у вірші образ моря нелюдський у своїй грізній красі, але водночас «олюднений» у поетичному тексті Рембо, як і образ п'яного корабля: ліричний герой вірша «втрачає розум» у бурях і «пливе навмання, занурений у час». Численні хвилі океану-часу дарують поету тисячу вражень, але П'яний корабель порожній і хисткий.

Часом морська стихія виявляється людянішою, ніж покинений поетом штучний світ людей, адже у русі океану він знаходить відображення власних почуттів.

Поет уподібнює море прекрасному і безмежному художньому твору: воно подібне до «грізної поеми»; гул океа....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 2110


Поет — бездомний корабель в океані життя (вірш «П'яний корабель» Артюра Рембо) Шкільні твори


   
Схожі твори