Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Рабле Француа Шкільні твори / Ідеальне суспільство у романі Франсуа Рабле "Гаргантюа і Пантагрюель" Шкільні твори


Ідеальне суспільство у романі Франсуа Рабле "Гаргантюа і Пантагрюель" Шкільні твориІдеальне суспільство у романі Франсуа Рабле "Гаргантюа і Пантагрюель"

Ідеал щасливого суспільства, яким його уявляв собі Франсуа Рабле, збігається в часі з найвищим розквітом мистецтва доби Відродження, а разом із ним - з гуманістичними прагненнями та пориваннями. Із біографії Рабле ми знаємо, що багато років він прожив у Італії, де на той час уже сформувалась культура, у центрі якої була людина - жива і водночас "надзвичайна, богоподібна".
Як нам здається, такі люди не могли жити звичайним життям, у них повинно було бути все інакшим - високим, ідеальним, щасливим. Таке мудро влаштоване суспільство і показує Рабле у своєму романі - це телемський монастир, збудований за наказом Гаргантюа для ченця, брата Жана. Це один із позитивних героїв роману, зовсім не схожий на тих ченців, яких ми звикли бачити у кінофільмах чи на сторінках книжок. Жан - це молода, життєрадісна, чистосердечна, спритна та смілива людина. Та і сам телемський монастир побудовано в нагороду за його військові подвиги.


Сама назва "Телема" грецькою мовою означає "вільне бажання". Тому тут зовсім немає аскетичного життя, притаманного таким закладам. Приймають сюди не убогих і калік, а здорових, красивих, сильних молодих людей, як чоловіків, так і жінок. Незважаючи на те, що спосіб життя тут не підпорядковується суворим правилам, усі мешканці монастиря живуть у повній згоді та гармонії, відчувають один до одного повну повагу та взаєморозуміння. Це виявляється навіть у такому факті, як бажання робити всім товариством те, що хочеться кому-небудь одному.
Вражає нас також зображення помешкання ченців, краса його будівлі, розумної розкоші побуту, прекрасної б....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1069


Ідеальне суспільство у романі Франсуа Рабле "Гаргантюа і Пантагрюель" Шкільні твори


   
Схожі твори