Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Рільке Райнер Марія Шкільні твори / Ностальгія за втраченою гармонією людини зі світом у поезіях Р. М. Рільке (2 варіант) Шкільні твори


Ностальгія за втраченою гармонією людини зі світом у поезіях Р. М. Рільке (2 варіант) Шкільні твориP. M. Рільке — поет, що все життя шукав духовну батьківщину, шукав джерело натхнення і втрачену з невідомих причин людьми гармонію.

Творчість кожного митця, незалежно від його власного бажання, відображає тією чи іншою мірою духовні пошуки, особисті переживання, страждання. Справедливим це твердження буде і по відношенню до творчості P. M. Рільке.Дебютна збірка "Життя і пісні" належала двадцятирічному юнакові без літературної освіти, належної поетичної школи і будь-якого знання життя, яке було задеклароване у назві. Вірші цієї збірки пропонували читачу романтичний репертуар душевних порухів і станів, що на тлі поетичних смаків кінця дев'ятнадцятого століття сприймалися як атавізми.

Ліричний герой збірки — юний поет, що не мав ані родини, ані віри, ані рідного міста, ані народу. Брак усього цього прикривався різноманітними масками. Проте вже перша збірка була позначена тими поетичними інтуїціями, які пізніше розгорнуться у великі теми лірики Рільке: настрій благоговійного прийняття "пульсуючого життя" з його одвічними піднесеннями і спадами або досвід чутливого сприйняття "мови квітів".

Наступна збірка "Жертви ларам" відображала вторгнення молодого автора у нове для нього коло тем, що були пов'язані із зображенням рідного міста. Адже лари у давньоримській міфології — це боги-покровителі домашнього вогнища, сімейного життя, громадського суспільства. Значна частина книги — описи храмів і будинків, алей і кладовищ старої Праги. Іноді ці малюнки розбавлені зображенням історичних персонажів, видатних національних поетів, відомих пам'яток архітектури або топографічними назвами, елементами народног....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 1997


Ностальгія за втраченою гармонією людини зі світом у поезіях Р. М. Рільке (2 варіант) Шкільні твори


   
Схожі твори