Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Пушкін Олександр Шкільні твори / Чому Тетяна - "русская душою"? Шкільні твори


Чому Тетяна - "русская душою"? Шкільні твори      Чому Тетяна - "русская душою"?

      Роман "Євгеній Онєгін" - головний витвір О. Пушкіна. Саме тут читачі побачили всі сторони російського життя, дізналися про живу та пекучу сучасність, впізнали самих себе і своїх знайомих, усе навколишнє середовище, столицю, село, сусідів-поміщиків і кріпаків. Вони почули живу, розмовну, щиру мову одного з кращих своїх сучасників. Роман "Євгеній Онєгін" став поетичним літописом часу, у якому "відбилося століття, і сучасна людина зображена досить вірно".
      Дві фігури упродовж усього роману цілком захоплюють увагу читача. Онєгін і Тетяна.

В образі Онєгіна Пушкін відкрив нам тип молодої людини 20-х років XІX століття. Однак В. Г. Бєлінський бачив "подвиг... автора в тому, що він перший поетично відтворив, в особі Тетяни, російську жінку".
      Тетяна - улюблена героїня Пушкіна, він багато разів підкреслює свої симпатії до цієї чарівної дівчини, якій дав просте російське ім'я Тетяна. Позбавивши героїню яскравої і помітної зовнішності ("Ни красотой сестры своей, ни свежестью ее румяной не привлекла б она очей"), Пушкін підкреслює внутрішню красу, багатий духовний світ Тетяни, гармонію її особистості. В ній немає манірності, того штучного нальоту, що мали дівчата, виховані в "світі". Живучи в селі, Тетяна веде природний спосіб життя, рано встаючи, гуляючи околицями садиби, Тетяна любить читати, вона читає іноземні романи, але сняться їй російські, навіть простонародні сни. І це тим більше дивно, що Тетяна "выражалася с трудом на языке своем родном", а лист Онєгіну пише французькою.
      Пушкін багато разів підкреслює "руськість" Тетяни. Вона релігійна, вірить у прикмети і ворожіння. ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1160


Чому Тетяна - "русская душою"? Шкільні твори


   
Схожі твори