Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Пушкін Олександр Шкільні твори / Суперечливий образ Онєгіна (за романом О. Пушкіна "Євгеній Онєгін") Шкільні твори


Суперечливий образ Онєгіна (за романом О. Пушкіна "Євгеній Онєгін") Шкільні твори      Суперечливий образ Онєгіна
      (за романом О. Пушкіна "Євгеній Онєгін")
      Роман "Євгеній Онєгін був особливо дорогий Пушкіну. Він вклав у роман не просто сім років життя, але свій розум, спостережливість, життєвий і літературний досвід, своє знання людей і Росії.
      Роман у віршах в силу особливостей жанру і мови відкриває широкі можливості для створення людських типів, і він в значно меншій мірі дозволяє створити характери, що вимагають особливо докладних, ґрунтовних психологічних та інших мотивацій.
      Соціальним типом історичного значення є уже сам центральний герой роману - Онєгін. Цей молодий поміщик показаний Пушкіним як людина з дуже складним і суперечливим характером. Тон розповіді про Онєгіна у Пушкіна майже до самого кінця роману іронічний.

Поет не приховує його недоліків, і не намагається виправдати їх. Уже в епіграфі до роману Пушкін виражає сумнів в справедливості того почуття зверхності, з яким Онєгін ставиться до оточуючих. У першому розділі Пушкін іронізує над його "вченістю", глибиною його економічних пізнань, прямо говорить про те, як Онєгін цинічно готувався "і позіхав заздалегідь, приготувавшись лукаво заради грошей до обману". Цей тон зберігся, як уже сказано, майже до кінця роману. І в той же час ми дізнаємось в першому розділі, що сам Пушкін подружився з Онєгіним, що поету "подобались його риси", що він проводив з Онєгіним ночі на набережній Неви, згадуючи свою юність, колишню любов, слухаючи співи гребців із човна, що плив по річці... Наводячи у восьмому розділі різко недоброзичливі відгуки про Онєгіна якогось його світського знайомого, поет рішуче заступається за св....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 2040


Суперечливий образ Онєгіна (за романом О. Пушкіна "Євгеній Онєгін") Шкільні твори


   
Схожі твори