Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Пушкін Олександр Шкільні твори / Роль ліричних відступів у романі О. Пушкіна "Євгеній Онєгін" Шкільні твори


Роль ліричних відступів у романі О. Пушкіна "Євгеній Онєгін" Шкільні твори      Роль ліричних відступів у романі О. Пушкіна "Євгеній Онєгін"

      Що таке ліричні відступи? Здавалося б, з точки зору розвитку сюжету - двічі зайве явище: по-перше, відступ від головної лінії, по-друге, лірика, а нам події та конфлікти цікавіші, розповідь про вчинки головних героїв або хоч описи природи.
      Це - на перший, поверхневий погляд. Якщо вдуматися, сенс твору - не суто розвиток сюжету (це для випадкових низькопробних книжок), а реалізація пов'язаних із ним ідей автора, проекція на події історії чи сучасності авторських поглядів на життя.
      В. Бєлінський назвав роман О. С Пушкіна "енциклопедією російського життя".

Поет ввів і себе на сторінки роману, розповідаючи про власні зустрічі та розмови з головним героєм. Це важливо для розуміння характеру, особистості Онєгіна, розуміння часу.
      Тому й ліричні відступи - це не тільки цікаві спогади з життя самого Пушкіна, не тільки спалахи його яскравої особистості, а сторінки великої енциклопедії російського життя першої чверті XІX ст., паростки, з яких, дивно переплітаючись, складалася, виростала картина життя.
      Наприклад, ліричний відступ про жіночі ніжки - такий схожий на пушкінські рукописи: жартівливий, дещо пустотливий, мов малюнки на чернетці, що з'являються, поки народжується думка. Він закінчується спогадом про таку близьку, кримську закоханість:

      Я помню море пред грозою:
      Как я завидовал волнам,
      Бегущим бурною чредою
      С любовью лечь к ее ногам!

      Цей спогад про дівчину-підлітка - не тимчасова блискавична згадка про Марію Раєвську, бо саме до її гордої трагічної долі дружини декабриста Волко....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1347


Роль ліричних відступів у романі О. Пушкіна "Євгеній Онєгін" Шкільні твори


   
Схожі твори