Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Пушкін Олександр Шкільні твори / Пушкінське переосмислення типу романтика в образі Ленського Шкільні твори


Пушкінське переосмислення типу романтика в образі Ленського Шкільні твориЗвичайно, у кожного письменника є улюблений герой. Більш того, можна сказати, що у кожному улюбленому героєві письменник мовби втілює частку самого себе — на різних етапах свого життя. Буває, таким чином, на сторінках твору, автор сперечається із самим собою, яким був у юності, буває — заздрить у чомусь тому, ще молодому, дещо наївному, якому ще невідомо те, що знає, що пережив автор, буває — низько схиляє голову перед кращим у собі, що не зберіг, мандруючи по хвилях життя... Головне, на мій погляд, те, що улюблений герой є така ж неординарна людина, як і його творець.

Тому з цікавістю зустрічаєш у пушкінському романі "Євгеній Онєгін" поета Володимира Ленського.

Привертають увагу його "Вольнолюбивые мечты, Дух пылкий и довольно странный", те, що "Ко благу чистая любовь И славы сладкое мученье В нем рано волновали кровь".

Він нагадує своїми розмовами й темами віршів палкого ліцейського товариша Пушкіна — молодого Вільгельма Кюхельбекера, а в чомусь — і самого молодого Пушкіна. Він таким і залишиться — молодим, тим, хто заблукав у світі своїх романтичних мрій, майже поетичному маренні, коли, вигадавши свою кохану, не побачить (бо не хоче бачити) реальної дійсності.

Цікаво, що Пушкін поставив свого Ленського поруч із головним героєм твору, названого його ім'ям, і в чомусь героєм часу, а саме з Онєгіним — однолітком, співрозмовником, у чомусь однодумцем. Вони як дві пори віку одного й того самого чоловіка, коли той, хто подорослішав, то намагається попередити другого, захистити від помилок, то грається з ним, показуючи свою перевагу...

Пушкін саме Онєгіну віддасть пальму першості у романі, саме йому віддасть найдоро....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 1888


Пушкінське переосмислення типу романтика в образі Ленського Шкільні твори


   
Схожі твори