Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Пушкін Олександр Шкільні твори / Пісня про віщого Олега (за твором О. С. Пушкіна) Шкільні твори


Пісня про віщого Олега (за твором О. С. Пушкіна) Шкільні твори      ПУШКІН ОЛЕКСАНДР
      (1799-1837)
      Відомий російський поет, лірик, казкар, який першим наважився ввести народну російську мову на сторінки "високої літератури". У центрі уваги поета - історія власного народу, призначення і місія покоління, до якого належав сам поет.
      З дитинства Олександр Пушкін багато читав, спілкувався з відомими літераторами, у його батька була велика бібліотека, і майбутній поет багато часу проводив серед своїх добрих друзів - книг. Поетичний дар у нього прокинувся у Ліцеї, де він навчався у 1811-1817 роках, а перші відомі нам вірші датовані 1813 роком. Талант поета був одразу визнаний такими майстрами слова, як Державін, Батюшков, Жуковський. Війна Росії з Наполеоном вносить у його поезію тему свободи. Пушкін не став членом політичної організації, як багато його однодумців, але вірші його ("Вольність", "До Чаадаєва") відкрито демонструють гарячу підтримку тим, хто хоче змінити на краще життя в Росії.


      За сміливі думки і за волелюбні вірші його вислали на південь Росії, тобто в Україну. Він бував у Дніпропетровську (тоді Катеринослав), в Одесі, в Криму, у Києві. Прогулянки Києвом та перекази, почуті про київського князя Олега, надихнули його на створення "Пісні про віщого Олега". Російський фольклор, з яким він з дитинства знайомився через перекази своєї няньки Орини Родіонівни, знайшов своє відтворення у казках Пушкіна про золоту рибку, про мертву царівну та сім богатирів, про золотого півника, про робітника Балду, у поемі "Руслан і Людмила".
      Пушкін - неперевершений лірик. Багато поезій Пушкіна покладено на музику.
      Роман у віршах "Євгеній Онєгін" приніс Пушкіну славу....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1719


Пісня про віщого Олега (за твором О. С. Пушкіна) Шкільні твори


   
Схожі твори