Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Джойс Джеймс Шкільні твори / Загадка Джеймса Джойса Шкільні твори


Загадка Джеймса Джойса Шкільні твори      Загадка Джеймса Джойса
      У 2002 році виповнилося 120 років із дня народження корифея ірландської літератури XX століття, одного із засновників європейського модерністського роману Джеймса Джойса, а також 80 років від часу появи "великої книги" (за свідченням Хемінгуея) - роману "Улісс" (1922). Тоді один з ірландських міністрів, бажаючи прославити свою країну, запропонував порушити питання про висунення роману Джойса на Нобелівську премію. Гірко всміхаючись, письменник зауважив, що якщо міністру набрид міністерський портфель, то хай порушить це питання перед ірландським кабінетом - він негайно позбудеться посади. Нобелівської премії Джойс так і не отримав. Він просто прославив себе своїм романом на весь світ.
      Життєві умови, навчання на філологічному факультеті Дублінського університету, набуті ґрунтовні знання - все це впливає на творчість майбутнього письменника. На додачу до неабияких природних здібностей формується характер особистості.

Дитинство у багатодітній родині було нелегким, але воно зміцнило волю майбутнього письменника. У юності він гостро відчуває самотність, і хто знає, може, відгороджуючись від світу книжками, він тим самим знаходив дорогу до нього. Пізніше про своє сприйняття світу Дж. Джойс розповість у романі "Улісс", над яким він працював з 1914 по 1922 рік. Спочатку планувалося невеличке оповідання "Один день містера Блума у Дубліні". Але потім автор об'єднує його з розповіддю про Стівена Дедала, головного героя роману "Портрет митця змолоду". Ось так з'являються 700 сторінок нового роману "Улісс".
      Що почалося в літературному світі з його появою! Одні захоплювались, інші обурюв....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 1818


Загадка Джеймса Джойса Шкільні твори


   
Схожі твори