Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Дефо Даніель Шкільні твори / Робінзонада головного героя роману Д. Дефо "Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо" Шкільні твори


Робінзонада головного героя роману Д. Дефо "Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо" Шкільні твори      Робінзонада головного героя роману Д. Дефо "Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо"
      
      Мені не подобається Робінзон Крузо, бо він погана людина. Ви самі про це знаєте, якщо читали книгу про нього. Це він продав у рабство хлопчика Ксурі, який сприяв його втечі з неволі. Це він мав плантації у Бразилії, і ми знаємо, хто працював на тій плантації.
      Це він після 20-річної самотності зробив першу ж людину собі не другом, не співпрацівником, а слугою, дав йому нелюдське назвисько замість імені. Це він такий скнара, що більша частина його записів - перелік майна, а зовсім непотрібні йому на острові гроші зберігає про всяк випадок.


      Але треба бути справедливим і віддати йому належне.
      Він не став сидіти вдома, а неодноразово пускався в мандри. Правда, він брав із собою якісь товари для торгівлі, але, здається, його комерційна діяльність не давала йому прибутків. Коли він, зрештою, отримав гроші, то вони були з його бразильських маєтків. Отже, товари були скоріше про людське око, а кликало його море, І море було непривітним для Робінзона. Кожна подорож закінчувалась катастрофою, одна з яких прославила героя.
      Багато років він провів на незаселеному острові, сам-самісінький, але відчай відступає вже у найперші дні. Він починає працювати: перевозить з потерпілого корабля все, що не вкрало море. Будує житло. Вивчає той загублений в океані шмат землі, куди його занесло. Навчає папугу. Приборкує козеняток і створює свійське стадо. На цьому ізольованому острові він створює "людство" у одній особі з власною культурою, де найбільшою цінністю стають не гроші, а людська праця. Згодом ....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1171


Робінзонада головного героя роману Д. Дефо "Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо" Шкільні твори


   
Схожі твори