Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Реферати / Реферати Реферати / Cааді. Життя і творчість. Короткий огляд Реферат


Cааді. Життя і творчість. Короткий огляд Реферат


Реферат
на тему:
Cааді. Життя і творчість. Короткий огляд
     Перш ніж перейти до творчості відомого перського поета-мислителя Сааді, слід розглянути загальні досягнення середньовічної перської літератури, в яких умовах і під якими впливами вона розвивалася.
     Середньовічна перська література - набуток багатьох народів, які розмовляють на мовах іранської групи (перси, таджики, афганці, курди і т.п.), багатьох тюркомовних народів (узбеки, туркмени, азербайджанці, турки), деяких народів Індостану.
     Всі вони неодноразово входили у склад спільних державних утворень, а перська мова в певні періоди історії була їх основною літературною мовою.


     Починаючи з ХІІ століття на території цих народів після затяжного упадку відбувається чергове розквіт класичної літератури. Сааді - яскравий його взірець.
     СААДІ (Saadi) (між 1203-1210 - 1292), перський поет. Повне ім'я - Мушріфаддін ібн Мусліхаддін Абдулла.
     Протягом майже тридцяти років, з 1226 по 1255, он подорожував по всім країнам ісламу, від Індії до Марокко, який час був полонений хрестоносцями в Тріполі.
     Плодовитий автор, творивший на арабскому и перському, Сааді знаменитий головним чином двома невеликими книгами, написаними в 1257 і 1258. Авторство третьої, Панднаме (Книга настанов), ставиться під сумнів. Перша книга, Бустан (Плодовий сад), є збірником віршів на етичні теми, друга, Гулістан (Трояндовий сад), разділена на вісім глав, кожна з яких представляє один з аспектів життєвої мудрості.
     На відміну від напрочуд разючої виразності інших перських поетів, з їх схильністю або до містицизму і відмови від мирського, або до скептицизму і гедонізму....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 3050


Cааді. Життя і творчість. Короткий огляд Реферат


   
Схожі твори