Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Тематичні (літературні) твори Шкільні твори / «Перевага там, де сміла сила в правім бою» (Б. Грінченко) Шкільні твори


«Перевага там, де сміла сила в правім бою» (Б. Грінченко) Шкільні твориЖиття складається таким чином, що неоднораз перед нами постає необхідність розпочати бій (звичайно, не обов'язково навкулачки). Перед тим, як на такий крок зважитися, я запитую себе: чи зможу його виграти, що мені в цьому допоможе? Борис Грінченко дає відповідь на ці важливі запитання. На думку видатного письменника й громадського діяча, перемогу можна здобути насамперед не за рахунок кількості прибічників, а через усвідомлення мети боротьби. Тільки якщо вона чиста, висока, бій стає праведним, а значить, примножуються сили, зростає відвага.

Я згодна з таким твердженням. Аргументувати його можна багатьма прикладами доблесті на полі битви (наприклад, давніх русичів, запорізьких козаків, січових стрільців, бійців проти фашистських загарбників). Але мені передовсім спадає на думку образ Григорія Многогрішного із роману Івана Багряного «Тигролови».

Де він брав сили, цей ще такий молодий авіаконструктор і бортмеханік, у якому через любов до України й роботу заради неї побачили зухвалого націоналіста? Презирливо мовчати на допитах, будучи розчавленим, але все таким же затятим, наважитися на втечу з ешелону смерті, на моє переконання, могла тільки людина, у серці якої нуртувала не лише жага життя, а гідність і відвага предків (не дарма ж Григорій походить від славетного гетьмана). Тож і зміг він виграти двобій зі смертю, з майором ОГПУ-НКВД Медвином. Напевно, не тільки з ним одним, а з цілою системою мисливців на людей. А кохання, що йому відкрилося, та дорога до волі, стали, безсумнівно, найкращим підтвердженням перемоги.

Сучасне життя теж зобов'язує до протистояння злу, непорядності, навіть коли іноді ти виявляєшся се....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 919


«Перевага там, де сміла сила в правім бою» (Б. Грінченко) Шкільні твори


   
Схожі твори