Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Ольжич Олег Шкільні твори / Національний пафос поезії Олега Ольжича Шкільні твори


Національний пафос поезії Олега Ольжича Шкільні твориНаціональний пафос поезії Олега Ольжича
Серед питань, що стосуються особистостей митців та їхньої творчості, є одне, яке рідко порушується і на яке немає однозначної відповіді. В українській літературі, мабуть, як ніде в світі, багато поетів та письменників не лише співчували тій або іншій політичній течії, а були водночас визначними політичними діячами.
Звичка оцінювати творчість поетів за відповідністю тій або іншій ідеології зазвичай виправдана. Хто поділяє політичні переконання поета, завжди некритично стверджуватиме, що він геніальний, навіть якщо насправді той має посередні здібності. Хто стоїть на засадах ворогуючої ідеології, так само заперечуватиме, що творчість політичного опонента хоч чогось варта. До того ж подібний підхід нерідко породжував "флюгерів" від поезії, що завжди намагаються дотримуватись офіційного, "найзручнішого" курсу. Та все ж таки часом треба переступати через ідеологічні забобони й відокремлювати подумки поета від політика в одній особі, талант - від переконань.

Але - наскільки?
Цілком справедливо ставити це питання щодо творчості Олега Ольжича (Кандиби), голови проводу ОУН "мельниківців", якого називали поетом національного героїзму.
Без чого не може бути справжньої творчості? Без вміння передавати свої думки і почуття за допомогою художніх засобів (для поета - це володіння словом). Але, крім наявності поетичної техніки, справжнього поета відрізняє від поета-одноденки щира небайдужість до різних проявів життя, глибина болю, що змушує сідати за перо чи друкарську машинку.
   Ні! Не білені стіни оці і затишне подвір'я.
   Уночі висихають уста від розкритого неба.
   Ті....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1419


Національний пафос поезії Олега Ольжича Шкільні твори


   
Схожі твори