Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Ольжич Олег Шкільні твори / Моральний заповіт нащадкам у творах Олега Ольжича Шкільні твори


Моральний заповіт нащадкам у творах Олега Ольжича Шкільні твориТоваришу любий мій, брате, Дивися у вічі рабам,

Як будете так воювати, Вкраїни не бачити вам!Олег ОльжичПоезія Олега Ольжича (Кандиби) посідає чільне місце в його творчості, — це поезія патріотичної мужності й визвольної боротьби, вона гідно репрезентує так звану «Празьку школу», до якої належали Маланюк, Мосендз, Теліга, Степанович, Лятуринська та інші (деякі літературознавці називають цю групу поетів «вісниківцями»). Представники цієї школи поєднували витончену мистецьку форму й високу ідейну напругу для вираження та відстоювання національної ідеї у своїх творах. Громадська діяльність поетів тісно перепліталася з мистецькою, і для них ці речі були взаємопов'язаними: одне доповнювало інше. Ольжич був самобутнім митцем, який свідомо обрав шлях боротьби, хоча доля пророкувала йому блискучу кар'єру вченого-археолога (отримав освіту у двох університетах, у 22 роки захистив докторську дисертацію, брав участь у розкопках на Балканах, викладав у Гарвардському університеті США).

У 1929 р. після заснування ОУН (Організації українських націоналістів) Ольжич став одним із активістів, очолив культурний сектор організації, а незабаром став заступником голови Проводу ОУН. Його публіцистика та поетичні твори слугували ідеї боротьби за визволення України.

У своїх поезіях Ольжич ретельно зважує кожне слово, кожну строфу, тому виражальні засоби точні, стримані, суворі, водночас місткі та болючі, у кожному творі відчувається його безмежна любов до рідної землі, яка потребує захисту. Для самого поета і для його героїв-патріотів боротьба і життя — слова-синоніми. Життя — це боротьба, а боротьба — це спра....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 2326


Моральний заповіт нащадкам у творах Олега Ольжича Шкільні твори


   
Схожі твори