Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Степан Шкільні твори / Викривальна сила байок С. Олійника Шкільні твори


Викривальна сила байок С. Олійника Шкільні твори      ОЛІЙНИК СТЕПАН
      (1908-1982)
      Народився в с. Пасицели Одеської області. Закінчив Одеський педагогічний інститут. Брав участь у Другій світовій війні. Працював журналістом в Одесі, Києві. Займався політичною діяльністю.
      Письменник-гуморист, сатирик.

Автор збірок "Мої земляки" (1947), "Наші знайомі" (1948), "Дорога дама" (1954), "Здоровенькі були" (1958), "В ім'я добра, заради зла" (1978), " 3 книги життя" (1978) та ін. Твори С. Олійника відзначаються актуальною тематикою, національним гумором, комізмом ситуацій.
      
      Викривальна сила байок С. Олійника
      Відомий український поет-сатирик Степан Олійник з повним правом вважається гідним послідовником вітчизняних корифеїв сатири Івана Котляревського, Степана Руданського та Остапа Вишні. Він не міг пройти осторонь тих явищ, які потребували сатиричного викриття, висміювання вад суспільного життя та окремих людей, негативних типів. Свої удари поет спрямовує проти утриманців, ледарів, хапуг, кар'єристів, хабарників, бюрократів, міщан у побуті та громадських взаєминах.
      Коли читаєш жартівливі мініатюри, гуморески, фейлетони, памфлети, здається, немов усе відбувається на твоїх очах. Ти смієшся й глузуєш разом з автором над героєм або кумедною ситуацією, обурюєшся і обов'язково потім зробиш висновок для себе. Гадаю, саме у цьому - сила і найважливіше значення благородного гніву сатири С. Олійника.
      З усієї творчої спадщини поета-гумориста мені найбільше подобаються його вірші для дітей та байки. Скільки знайомих облич я побачив на сторінках його "дитячої" поезії! Тут і "винахідливий" синочок - "Ледарь-брехунець", і двієчник з "Хвостатих комет", ....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1062


Викривальна сила байок С. Олійника Шкільні твори


   
Схожі твори