Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Борис Шкільні твори / Протистояння добра і зла, совісті і безчестя - вічна тема мистецтва (на прикладі поеми Б. Олійника « Шкільні твори


Протистояння добра і зла, совісті і безчестя - вічна тема мистецтва (на прикладі поеми Б. Олійника « Шкільні твориУ творчості Бориса Олійника є ряд наскрізних образів, серед яких особливо виділяється чистотою і різноманітністю образ крила:

Бо доля, певне, у гуморі була,
Коли у посаг нам давала землю й воду
І голубого неба два крила.
(«Мій борг»)

Я з останнього морозу
від крила твого воскресну
як не лебедем, хоч сивим журавлем.
(«Повернися»)

Журавлиним крилом ласкаво
Повела: «Не сумуй, відболить».
(«Романтичне інтермеццо»)

Образ крила виражає, серед інших художніх засобів, морально-етичні погляди поета. Про совість як одну з найважливіших якостей людського в людині роздумує поет Борис Олійник у поемі «Крило».

Коли потягнулися у вирій журавлі, бо «доганяв листопад за селом», один із них, як сирота, гірко плакав, бо в нього було перебите крило й він не міг летіти з усіма. Цього бідолаху побачив хлопчина, взяв його, як дитину, на руки і приніс додому.

Не тільки хлопець, а й уся його сім'я турбувалася про птаха: «мати вишила журавку сорочку, батько кеди з крамниці приніс».

Крило швидко загоїлось, а коли відгула зима, журавель, вийшовши з хати, злетів і — зник. Хлопчик дуже журився за птахом. І якою ж була його радість, коли одного вересневого ранку до них «повен двір прибуло журавлів». Серед них — урятований хлопчиком журавель, який пообіцяв прилітати до нього щовесни, бо до свого рятівника він «крилом приріс».

Ішли роки. Хлопчик і журавель росли, як близнюки. Птах розповідав хлопцеві про далекі краї, де він бував, про такі дива, які й пером журавлиним не описати. А ще журавель навчив хлопчика літати. Увечері, «коли село хилилося до сну», вони літали над селом. Під крила їм ховалися зорі — і так хор....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1351


Протистояння добра і зла, совісті і безчестя - вічна тема мистецтва (на прикладі поеми Б. Олійника « Шкільні твори


   
Схожі твори