Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Борис Шкільні твори / Основні мотиви лірики Б. Олійника Шкільні твори


Основні мотиви лірики Б. Олійника Шкільні твориБорис Олійник — поет, що знайшов свою тему і не боїться раз у раз повертатися до неї, бо глибина питань, які він ставить, виключає швидку й однозначну відповідь. Людська гідність і честь, вибір, що робимо ми між правдою й кривдою, швидкоплинність людського життя, пам'ять та відповідальність — основні мотиви його поезії.

Син Полтавщини, Олійник не пориває зв'язок з чудовим краєм, де "чорнозем плодючий, наче жінка" , він знає, як недвозначно написав у диптиху "Шевченко і народ", щоЗ народом загравать не треба.

Він добре бачить з-під брови:

І що ви корчите із себе,

І хто есте насправді ви.Народ — найвищий суд поета, у його природний-розум, востре око вірить Олійник, тільки перед ним звітується:Народ не візьмеш на макуху.

Він зоздаля розрізнить чин:

І хто є син його по духу,

І хто — по духу! — сучий син.Мотив вірності своїй землі і своєму народові присутній у поезії Бориса Олійника то відкрито, то поза текстом, але ніколи він не відступає від своїх творчих принципів.

Поет знає, що можна поділитися усім і треба ділитися по-братерськи, та є щось, що неможливо віддати:По-братерськи ми ділилися з тобою

На довгій ниві жнив і лихоліть

Ковтком води, окопом і судьбою,

— ї тільки корінь наш не поділить.Людина без кореня залишиться без свого ґрунту і не проросте на чужому. Таким коренем є для Олійника пам'ять поколінь, чистий струмінь, з якого бере він силу, енергію, творчий хист:Освітлила мені пам'ять долю

з долу до вершка.

Я на повен зріст, мов явір,

в сивій пам'яті стою.Борис Олійник у своїй творчості ідеаліс....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1241


Основні мотиви лірики Б. Олійника Шкільні твори


   
Схожі твори