Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Борис Шкільні твори / Одвічна тема у мистецтві — покарання совістю (за віршем Б. Олійника "Крило") (2 варіант) Шкільні твори


Одвічна тема у мистецтві — покарання совістю (за віршем Б. Олійника "Крило") (2 варіант) Шкільні твориЛітература вчить жити, література вчить думати про велике, виховує характер, змінює погляди на світ і місце людини в ньомуТаке її завдання. Справжня художня література апелює до совісті людини, до її душі. Такі прекрасні твори світової та української літератури, як "Фауст" Гете, "Три товариші" Е.-М. Ремарка, "Прощавай, зброє" Е. Хемінгуея, "Диво" П. Загребельного, поезії В.

Симоненка, Б. Олійника не залишають читачів байдужими, наштовхують на роздуми.

Одним із найкращих творів Бориса Ілліча Олійника, присвячених проблемі збереження людської совісті, на мою думку, є поема "Крило", в якій поет алегорично показує щастя людини від гармонійного життя із природою і самою собою і трагедію після втрати такої гармонії.

Потяглися журавлі вдалеч плавко.

Доганяв їх листопад за селом.

А один, як сирота, гірко плакав

З перебитим у лікті крилом, —так починається твір. Пораненого журавлика знайшов маленький хлопчина, допоміг йому, вилікував, дав притулок. Недарма письменник робить героєм своєї поеми дитину, бо саме душа маленької людини відкрита до добра і співчуття, тільки дитина здатна допомагати від чистого серця, не шукаючи користі для себе.

Знову зміг літати журавлик і навіки залишився другом хлопчині, тому що до нього "крилом... приріс". Здавна людина хотіла злетіти в чисте небо, мріяла про крила, які згодом стали символізувати вільний порив душі, щастя від єднання з природою; говоримо ж ми: "У нього від щастя крила виросли", "окрилений думкою". "Навчив журавлик хлопчика літати", подарував йому щастя пізнання світу.

Не кожний здатен жити в гармонії із собою, є люди "безкрилі", підступні, жорс....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1074


Одвічна тема у мистецтві — покарання совістю (за віршем Б. Олійника "Крило") (2 варіант) Шкільні твори


   
Схожі твори